Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Во новиот филм на Netflix – „The Prom“ ќе глумат Мерил Стрип, Никол Кидман, Кери Вашингтон, Џејмс Корден и Ендру Ренелс.

Филмот ќе биде објавен во декември, а се зборува за две тинејџерки кои се во врска и им е забрането да се појават заедно на матурската забава.

Откако ќе слушнат за оваа вест, неколку актерки ќе протестираат поради одлуката на училиштето и ќе организираат забава за хомосексуалците.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more

Warner Bros ќе ги објави сите филмови од 2021 и во кино, и на стриминг сервисот HBO Max

Read more

Репертоар на Кино Милениум од 3 до 9 декември

Read more

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Fatale“ - новиот возбудлив психолошки трилер

Read more
play_arrow

Зошто е важно да имате квалитетен сон?

Read more
play_arrow

Бенедикт Камбербач и Џоди Фостер во главните улоги во „The Mauritanian“

Read more
play_arrow

Топ 20 актери чии ликови секогаш умираат во филмовите

Read more
play_arrow

Небесна уметност над Сибир

Read more
play_arrow

Најтешкиот тренинг за стомак

Read more
play_arrow

Тренингот на Конор Мекгрегор

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за последната сезона на „Vikings“

Read more
play_arrow

Уништување на четири облакодери за неколку секунди

Read more