Никол Кидман изгледа повторно го откри ботоксот, фановите загрижени

Се чини дека Никол Кидман повторно направила естетски зафати на лицето, а новите фотографии од сетот на серијата „Lioness“ привлекоа внимание токму поради нејзиното искривено и „замрзнато“ лице.

Никол Кидман на Мајорка ја снима новата серија на продуцентската куќа Paramount која ќе се вика „Lioness“, а објавени се и првите фотографии од сетот.

Кидман глуми висок надзорник на ЦИА, а најголемо внимание привлече нејзиниот изглед кога се појави на снимањето. Актерката повторно го покажа презатегнатото и отечено лице, откако претходно беше критикувана за претерано „затегнување“ и „разубавување“.

URL

Нејзиното прилично искривено лице во споредба со претходно изгледаше разобличено и фановите изразија загриженост за изгледот на актерката која претходно изјави дека не правела пластични операции, но призна дека пробала ботокс.

„Пробав многу работи, но освен спортот и добрата исхрана, повеќето работи не прават разлика. Пробав дури и ботокс, но не ми се допадна како ми изгледаше лицето потоа. Сега веќе не го користам и повторно можам да го движам челото“, рече тогаш актерката.

Нејзините обожаватели не се премногу задоволни од овие козметички зафати, со оглед на тоа дека Кидман е позната по својата природна убавина и порцеланскиот тен.

Покрај Кидман, и Морган Фримен се приклучи на актерската екипа на серијата „Lioness“, заедно со Зои Салдана, според Deadline.

Оскаровецот (85) ќе го игра американскиот државен секретар Едвин Малин во политичкиот трилер за млад маринец регрутиран од ЦИА да се спријатели со ќерката на терорист. Идејата зад операцијата е да се урне организацијата одвнатре.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Филм & ТВ

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Read more

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Read more

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски промени на Оскарите – дали ќе си го обелат образот?

Читај повеќе