Никол Шерцингер изгледа неверојатно на 42 години

Поранешната пејачка на Pussycat Dolls изгледа фантастично. На 42-годишна возраст има прекрасна фигура, води здрав живот, се храни здраво и тренира секој ден.

Пред неколку дена се фотографираше во бело бикини и докажа дека редовниот тренинг со здрава исхрана дава резултати.

Нејзиниот совет е да не ги избегнувате работите што ги сакате. „Јадете сè што ви се допаѓа, но умерено“, вели таа.

 

Еден од нејзините совети е да се наспиете убаво. „Спијте најмалку 8 часа, тоа прави голема разлика“, вели Никол.

 

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Стил

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе