Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Николас Кејџ ја избричи главата и пушти брада за снимањето на вестернот Butcher’s Crossing во режија на Гејб Полски.

Филмот е заснован на истоимениот роман од 1960 година на писателот Џон Едвард Вилијамс и следи група ловци на бизони на Дивиот Запад. Филмот се занимава со прашања од човековата природа и машкост и човековата борба против природата.

Сценариото за филмот го напишаа Полски и Лиам Сатре-Мелој, а покрај Кејџ, во филмот играат и Фред Хечингер, Џереми Боб, Ксандер Беркли, Рејчел Келер и Пол Раци.

Кејџ откри дека инспирација за неговиот лик Милер биле Мајкл Џордан, и Марлон Брандо во Apocalypse Now.

„Гејб Полски сакаше да ја избричам главата за да личам на Мајкл Џордан. Мајкл Џордан секогаш имал потреба да победува на теренот. Зарем Милер не е таков? Поради таа потреба да постигне поен, да победи. Тоа ме натера да размислувам“. рече Кејџ.

„Тој изглед на избричена глава малку ме потсети на Курц од романот на Џозеф Конрад и на Apocalypse Now на Копола. На некој начин има смисла, е поврзано, може да биде и едното и другото.

Butcher's Crossing беше премиерно прикажан на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто минатата година, каде што ги воодушеви критичарите. Во кината ќе биде достапен од 20 октомври.

Remote video URL
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Read more

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Read more

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Читај повеќе
  • play_arrow

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Читај повеќе
  • filter

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Читај повеќе
  • filter

Анистон за насловна позираше во бикини покриена само со сако

Читај повеќе

Миграција во стриминг гигантите: Каи Финке од Netflix преминува во SkyShowtime

Читај повеќе

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Читај повеќе