Николас Кејџ непрепознатлив на снимањето за „Dream Scenario“

Актерот Николас Кејџ изгледа непрепознатливо за потребите на снимањето на филмот „Dream Scenario“.

Фотографиран е во Торонто, каде ја снима комедијата. Филмот е во режија на Кристоф Боргли, а дејството засега не е познато. Продуценти на проектот се Ари Астер и Ларс Кнудсен.

Покрај Кејџ, во филмот ќе се појават и Џулиен Николсон, Дилан Бејкер, Кејт Берлант и други.

Во наредниот период, Николас ќе работи и на други проекти како „The Unbearable Weight of Massive Talent“, „Butcher’s Crossing“ и „Renfield“.

Актерот и неговата сопруга Рико Шибата во септември станаа родители на ќерка. Кејџ со поранешните партнерки има два сина, Вестон (30) и Кал-Ел (16). Тој зад себе има пет брака.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Филм & ТВ

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Read more

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more
 

Сцена

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе