Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Поминаа 12 години откако компанијата го претстави легендарниот модел 370Z, а сега го објавија неговиот наследник.

По многу рендери и гласини, од Nissan со тизер го најавија новиот спортски автомобил. Видеото кое е објавено на YouTube каналот на Nissan го покажува асортиманот на новите модели кои ќе се појават во наредниот период.

Планот на компанијата е да претстават 12 модели во наредните 18 месеци, а еден од нив ќе биде и наследникот на моделот 370Z.

Сè уште нема детали за моделот Z, но гласините велат дека ќе ја носи ознаката 400Z. Ќе го придвижува 3,0-литарски V6 мотор кој ќе развива 400 коњски сили. Во понуда ќе бидат мануелен и автоматски менувач.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе