Низ танц научете како правилно се мијат рацете

Откако излезе виетнамскиот хит за корона вирусот, неминовно беше да излезе и посебен танц. Куан Дан е танчар, кореограф, актор и пијанист од Виетнам. Откако излезе песната „Ghen Cô Vy“ под покровителство на Виетнамскиот институт за здравство, Дан реши да направи и посебен танц. Тој танцува на рефренот на песната во кој на виетнамски се објаснува како правилно треба да се мијат рацете за да се заштитите од корона вирусот, а Дан преку танц сето тоа го презентира на многу интересен начин.
реклама

Забава

Работа од дома, фејл компилација

Read more

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more