Ноjер прогласен за најдобар играч на Германија во 2020 година

Голманот на Бaерн Минхен, Мануел Нојер е прогласен за најдобар фудбалер на Германија за 2020 година во изборот на навивачите.

Триесет и четиригодишниот голман доби 57,8% од гласовите, пред Серж Гнабри со 15% и Матијас Гинтер со 9,3%.

За потсетување, минатата година Нојер со Баерн Минхен ги освои Бундеслигата, Лигата на шампионите, Купот на Германија и Суперкупот на Европа.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе