Ноќеска Албанија ја потресе земјотрес од 4,7 степени според Рихтер

Релативно силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија во текот на ноќта.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 5 километри, на 95 километри од градот Елбасан.

Земјотресот бил почувствуван низ целата земја непосредно пред 3 часот по полноќ, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Засега нема информации дали е причинета материјална штета.

реклама

Над 1.300 починати на аџилак во Саудиска Арабија

Read more

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Терористички напади во Русија: Улични тепачки, нападнати цркви, убиени 15 полицајци

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Регион

Грчката јавност револтирана: Огномет од јахта предизвика шумски пожар

Read more

Како снема струја на Балканот?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на мафијашки клан

Read more
 

Вести

Таравари почна со разрешувања на клиниките – први на удар економските директори

Читај повеќе

Нови цени на горивата од полноќ

Читај повеќе

ЕУ со санкции удри по рускиот гас

Читај повеќе

Објавена програмата за десеттото издание на Скопје Синема Сити

Читај повеќе

Илјадници жени во Франција маршираа против екстремната десница

Читај повеќе

(Видео) Примопредавање во Владата: Мицкоски ја презеде премиерската функција

Читај повеќе

Левица: Уапсени моќници со дрога блиски до Максим и ЗНАМ во Охрид

Читај повеќе

ЦУК: 2.699 повици на 112 во последното деноноќие

Читај повеќе

Цените на нафтата растат втора недела по ред

Читај повеќе