Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван ноќеска од жителите во Скопје.

Земјотресот од телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, ноќеска, е регистриран 4 минути по полноќ.

 Епицентарот се наоѓа во скопското епицентрално подрачје.

Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML1.9.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Македонија

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници е во понеделник

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Благо намалување на бројот на заболени, процесот на имунизација продолжува

Read more

Сончево со мала до умерена локална облачност

Read more
 

Вести

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници е во понеделник

Читај повеќе

Текстилниот сектор пред колапс

Читај повеќе

Благо намалување на бројот на заболени, процесот на имунизација продолжува

Читај повеќе

Сончево со мала до умерена локална облачност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Разбиена група нарко-дилери, запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Читај повеќе

Претрес во домот на oхриѓанец, пронајден кокаин

Читај повеќе

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ се потсмева со вакцинацијата на граѓаните

Читај повеќе

На инфективните одделенија се лекуваат 1.000 пациенти со COVID-19

Читај повеќе