Нов циклус на Smart Start, студентска програма за професионален развој во Телеком

Почнува вториот циклус на Smart Start – студентска програма на Македонски
Телеком. Ова е можност, а воедно и предизвик за професионален развој и
практично искуство за студентите коишто ќе работат на конкретни проекти под
лидерство на врвни професионалци.

Програмата е наменета за студенти од втора година до крајот на дипломските
студии, како и за постдипломците, и се состои од 14 атрактивни проекти од областа
на дигиталната трансформација. Опсегот на теми е широк и опфаќа повеќе деловни
области: техника, ИТ, економија, маркетинг, е-бизнис, комуникации, аналитика на
податоци, управување со производи итн.

Со учество во проектите, студентите ќе создаваат напредни дигитални услуги со
врвна технологија, но ќе учат и агилно работење и дизајнерско размислување,
коишто се високо ценети на пазарот на трудот.

Со Smart Start, младите имаат можност да го почувствуваат ритамот на работа во
една голема интернационална компанија којашто е лидер во својата индустрија, но и
да ја почнат својата кариера во Телеком. Програмата нуди извонредни можности и
отвора простор за развој на млади талентирани кадри.

Повеќе информации на следниот линк.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството

Читај повеќе

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Читај повеќе

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • filter

10 декември 1868, во Лондон проработел првиот семафор

Читај повеќе