Нов црн рекорд во БиХ: 432 новозаразени во еден ден

Босна и Херцеговина во последните 24 часа регистрираше 432 нови случаи на COVID-19 од вкупно 1.756 направени тестови.

Во Федерацијата БиХ биле направени анализи на 1.207 тестови и потврдени се 309 нови случаи на SARS-CoV-2, а во Република Српска 123 новозаразени.

Во Федерацијата БиХ досега се тестирани 87.108 примероци, а вирусот е потврден кај 6.851 лице, од кои 3.379 жени и 3.472 мажи.

Заклучно со денеска, во Федерацијата се оздравени 3.511 пациенти, а има 3.181 активен случај на COVID-19.

Од вкупно 159 потврдени смртни исходи од болеста во Федерацијата БиХ, 103 биле мажи, а 56 жени. Шест пациенти починале во изминатите 24 часа.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Регион

Ветераните на ОВК до ЕУЛЕКС: Ќе ви одговориме исто како на Југославија

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Илиев: Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија

Read more

Околу 60% од Словенците ќе се вакцинираат против COVID-19

Read more

Вести

УХМР: Од утре локални поројни дождови

Читај повеќе
  • play_arrow

Ветераните на ОВК до ЕУЛЕКС: Ќе ви одговориме исто како на Југославија

Читај повеќе

Глоба од 50.000 евра за САСА по истекот на јаловиштето

Читај повеќе

Заев: Пописот ќе се спроведе во април 2021 година

Читај повеќе

Асанж го анализирал самоубиството на генералот Праљак

Читај повеќе

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за запуштање и малтретирање на дете​

Читај повеќе

Приведени девет лица барани со потерница за издржување затворска казна

Читај повеќе

Заев: Полициската бруталност е за најсилна осуда

Читај повеќе