Нов, динамичен трејлер за „Fast & Furious: Hobbs & Shaw“

Објавен е втор, динамичен трејлер за „Fast & Furious: Hobbs & Shaw“, филм кој се фокусира на ликовите спомнати во насловот, Лук Хобс (Двејн Џонсон) и Декард Шо (Џејсон Стејтам).

Филмот е во режија на Дејвид Лич („John Wick“, „Atomic Blonde“, „Deadpool 2“). Во останатите улоги се појавуваат Идрис Елба, Ванеса Кирби, Еди Марсан, Хелен Мирен и други.

Премиерата е закажана за 2 август.

реклама

Филм & ТВ

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more