Нов дрес за „Старата дама“: Јувентус се збогува со црно-белите линии

Прва асоцијација за Јувентус се традиционалните црно-бели тесни линии на дресот на торинскиот дрес.

Но, следната сезона веќе нема да го гледаме легендарниот дрес.

Порталот Footy Headlines, чија специјалност се фудбалски дресови, го покажа ексклузивно новиот дизајн на дресот на „Старата дама“ за новата сезона.

Наместо со препознатливите линии, следната сезона дресот ќе го видиме поделен на црна и бела половина, раздвоени со розова линија.

Јувентус последен пат употребија розова боја во дресот пред три сезони кога и гостинскиот дрес ги имаше истите бои.

Многумина веќе претпоставуваа дека отфрлањето на традиционалните црно-бели тесни линии ќе биде следен чекор по промената на клупскиот грб пред две години.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more

Фудбал

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Read more

Спорт

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе