Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Исфрлајќи вода во височина од 105 метри фонтаната „Палм“ го сруши гинисовиот рекорд за најголема фонтана.

Се наоѓа во Дубаи простирајќи се на површина под 7.327 м², а во Гинис ќе ја замени фонтаната „Палм Џумејра“, која исто така се наоѓа во Дубаи.

реклама

Чек дис аут

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Read more

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Read more

Италијанец пешачел 450 километри по кавга со сопругата

Read more

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите голови од Серија А за ноември

Read more
play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Read more
play_arrow

Колку би вределе најголемите фудбалски легенди во 2020 година?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more
play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Read more
play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Read more
play_arrow

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more
play_arrow

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more
play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more