Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Синот на Дејвид Бекам објави ново видео во својата кулинарска серија, овој пат подготви вегански лазањи и повторно разочара со своите вештини во кујната.

Откако го објави новото видео, обожавателите на Бруклин му порачаа дека направил рецепт што и децата ќе го научат на часовите по готвење (за разлика од кај нас, во многу западни земји во основните училишта има предмет готвење).

Новото видео го сподели на својот Instagram, на кое се снимил како сечка кромид, модар патлиџан и потоа сето тоа го додава во тенџере заедно со кесичка растителна алтернатива за месо и подготвен сос од домати.

Бруклин даде сѐ од себе за да започне готвачка кариера, но обожавателите тврдат дека неговото ново јадење е многу лесно и дека неговата изведба не е најдобра.

Останува нејасно дали претходно сам го направил сосот, бидејќи тоа не е прикажано во видеото, туку само го додава во мешавината.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @brooklynpeltzbeckham

Неговите нови кулинарски неуспеси беа критикувани од следбениците кои рекоа дека јадењето е едноставно и дека има грешки при подготовката.

„Основно јадење“, „Следната недела Бруклин ќе прави медалјони од пилешко во форма на диносауруси“, „А зачини?“, „Каде е бешамелот?“, „Многу лошо според мене. Веќе направен сос од домати и без бешамел Ниту ти не изгледаш како да уживаш правејќи го тоа“, „Ова не е лазања. Тоа е слоевит распоред на тестенини и зеленчук во сос од домати“, „Најди вистинска работа“, „Тестото оди на дното“, се само дел од коментарите на разочараните следбеници на најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам.

Кога станува забор за зачините, Бруклин дополни во коментар „додадов зачини, само заборавив да го снимам тоа“.

Претходно беше страшно исмеван и критикуван кога се снимаше како подготвува домашна пица.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Живот

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Почнува сезоната на алергија на полен - совети како да ги ублажите симптомите

Read more

Зошто пролетта долго време не доаѓа на 21 март?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Читај повеќе