Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Urban Aerodinamics најави нов проект, CityHawk – електричен летачки автомобил.

Во него ќе има место за пет патници, а ако нешто тргне наопаку постојат падобрани кои CityHawk безбедно ќе ги спушти на земјата.

Неговата најголема брзина се проценува на 201 километар на час и со едно полнење ќе може да мине околу 161 километар.

реклама

Авто-мото

Како да поправите вдлабнатини на автомобил?

Read more

Хит снимка од Виетнам: Ferrari 250 GTO направен од дрво

Read more

Историјата на Maserati во 4 минути

Read more

Првиот креш тест на електричниот Scania камион

Read more

Нови видеа

play_arrow

Седум најдобри напаѓачи на 21 век

Read more
play_arrow

Човек, помогни ми со мачево

Read more
play_arrow

Кога животните бараат помош

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за новата вселенска серија Constellation

Read more
play_arrow

Како Бил Гејтс го фалеше Apple?

Read more
play_arrow

5 чекори како да набилдате грбни мускули

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои освоиле Оскар со мала минутажа во филмот

Read more
play_arrow

8 начини како да топите маснотии додека спиете

Read more
play_arrow

15 места на Земјата каде е нелегално да стапнете

Read more
play_arrow

7 најпотценети фудбалери на денешницата

Read more
play_arrow

Армија краби штитат робот од раи

Read more
play_arrow

5 причини зошто „здравата исхрана“ ве прави подебели

Read more