Нов рекордер со скор 300:0 на FIFA 21

Андерс Веjрганг, 14-годишно момче од Данска, постави светски рекорд за видеоиграта FIFA 21.

Веjрганг стигна до 300-та победа од исто толку натпревари во „викенд-лигата“.

Секој викенд, најдобрите FIFA играчи ширум светот играат „викенд лига“ во која играте 30 натпревари со противници по случаен избор низ целиот свет.

Од објавувањето на видео играта FIFA 21, се одржаа 10 „викенд лиги“ и Андерс победи на секој натпревар и сега им скор од 300-0!

URL

Андерс е, без сомнение, најдобриот играч на светот, но ќе мора да го чека својот 16-ти роденден за да може да започне да се натпреварува на професионално ниво.

Сепак, тој веќе е на платен список кај RB Leipzig и веќе заработува илјадници евра.

Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Гејминг

Топ 10 најлоши AAA игрици

Read more

Отпорен на корона-кризата: Гејминг пазарот продолжува да расте, ќе растат и цените

Read more

Топ 10 видеоигри во октомври 2021

Read more

Рачната конзола Lenovo Legion Play пристигнува на пазарот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Читај повеќе

Дали треба да бегаме во вселенски колонии или да ја спасуваме Земјата?

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа Samsung Galaxy S22 Ultra?

Читај повеќе
  • play_arrow

Првата мисија до Јупитеровите Тројанци ќе ги открива тајните за раѓањето на Сончевиот Систем

Читај повеќе

Оштетување на мозокот и стареење: Што друго им се случува на астронаутите во вселената?

Читај повеќе

Кислородот ќе исчезне пред водата - крај на Земјата каква што ја знаеме

Читај повеќе

Facebook отвора 10.000 работни места во ЕУ заради создавање на метавселена

Читај повеќе

Метрото во Москва ќе се плаќа преку систем за препознавање лица

Читај повеќе

Пилула против корона до крајот на годината? Сиромашните земји изгледа пак ќе извисат

Читај повеќе