Нов скандал за Кајл Вокер: Правел секс-забава со проститутки во самоизолација

Кајл Вокер не само што ги прекрши сите правила на самоизолацијата, туку направи и скандал: платил две проститутки да дојдат во неговиот стан и правел секс-забава.

Целата приказна излезе во британските медиуми пред два дена, па сега на Вокер му се заканува исфрлање од англиската репрезентација.

Недисциплинираниот дефанзивец на Манчестер Сити е познат по неговото неморално однесување. Пред два месеци медиумите пишуваа дека ја изневерил сопругата Ени Килнер со нејзината најдобра пријателка која е бремена од него.

Сега има нов проблем: Луиз Мекнамара, една од „ескорт дамите“ кои биле на неговата приватна забава во самоизолација, објави разголени фотографии од него и сочни детали од секс-забавата.

На забавата имало уште една девојка од Бразил. Забавата траела повеќе од три часа, а Вокер го чинела околу 2.500 евра.

Сега клубот отвори постапка против него поради кршење на правилата за самоизолација и му се заканува казна од 270.000 евра.

Најлошо од сѐ е што Вокер по тричасовната секс-забава се огласи на Instagram каде во видеопорака апелираше на одговорно однесување -  седете дома и не го ширете коронавирусот.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Фудбал

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Read more

Мбапе: Ливерпул е како машина

Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Спорт

  • play_arrow

Алиоски полуде по гол на тренинг и ја скрши камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Читај повеќе

Мбапе: Ливерпул е како машина

Читај повеќе

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Читај повеќе

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Читај повеќе

Интер го враќа Наинголан

Читај повеќе
  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе