Нов трејлер за „Shazam!“

Филмскиот универзум на DC продолжува годинава, со претставување на новиот суперхерој во филмот „Shazam!“. Во улогата на Shazam! се појавува Закари Леви, кој е најпознат по улогата на Чак во истоимената ТВ серија.

Пораката на филмот е дека секој од нас во себе чува суперхерој, но само ни треба малку магија за да го извлече на површина. Били Бетсон е едно сосем обично 14-годишно момче кое добива супермоќи кога ќе го извика зборот „Shazam!“.

Премиерата на „Shazam!“ е закажана за 5 април 2019 година.

реклама

Филм & ТВ

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Read more

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more