Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Генерацијата Z е позната по тоа што ги прави работите поинаку од постарите генерации, а тоа очигледно ја вклучува и порнографијата. Но, наместо да гледа секси видеа, се чини дека помладата генерација претпочита да слуша - а особено жените. Имено, тие сега најмногу слушаат аудио еротика.

Трендот на аудио порнографија започна за време на карантинот, а сега го прифатија и помладите дами. Експертите велат дека тоа им дава посебно искуство во целото тело кое ѝ овозможува на нивната имагинација да „полуди“ додека се прилагодуваат на физичкото задоволство.

„Интересот за аудио порнографија ни овозможи да го следиме нашиот природен интерес за секс заради возбуда“, вели Ана Ричардс, основачка и извршен директор на Frolicme.com.

Таа тврди дека е вкоренето кај луѓето да сакаат да консумираат сексуална содржина, но дека начинот на кој пристапуваме до неа се менува; при што мозокот е најголемиот полов орган.

Ана вели дека генерацијата Z може да пристапи до аудио порнографија со само неколку кликови.

„Паметните телефони ни овозможуваат едноставно и многу достапно слушање на такви невизуелни опции, поврзувајќи фантастични визии директно со нашиот мозок“, коментира таа.

Тврди дека во првите шест недели по карантинот во март 2020 година, забележано е зголемување од 48% на бројот на аудио порнографски приказни што се слушаат на нејзината веб-страница, при што 61% од корисниците се жени.

Друга старт-ап компанија, исто така управувана од жена, наречена Dipsea, е исто така многу популарна во моментов. Апликацијата е полна со кратки приказни кои се движат од 5 до 20 минути.

Оваа компанија беше лансирана за време на карантинот како начин да се „фокусираат жените на нивните тела преку воден сексуален звук“.

Ко-основачот на Dipsee, Џина Гутиерес изјави за Vogue дека „сексуалноста“ треба да биде во иста категорија на благосостојба како „вежбање и медитација“ за да се разбудат сите сетила.

„Аудио еротиката ви дава можност да почувствувате нешто посензуално“, вели таа. Ана, од друга страна, коментира дека аудио еротиката помага да се отстранат проблемите околу масовно произведената екстремна порнографија.

„Често поставуваните прашања за согласност, експлоатација и насилство не преовладуваат во аудио порнографијата, со што на слушателот му се обезбедува безбедно засолниште за сексуално истражување“, заклучи таа, пренесува Daily Star.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Љубов и секс

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more

Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

Read more

Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

Read more

Пет хороскопски знаци кои ги очекува запросување до крајот на годината

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе

Инфлуенсерски сон: Дизајнерски чизми со Телетабиси чинат 2.500 долари

Читај повеќе