Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Благодарение на нова апликација, Австралијците отсега ќе можат да си ја најдат сродната душа која има исти фитнес и прехранбени навики.

Во Австралија е лансирана апликацијата Fitafy, која се фокусира на здравјето и фитнесот и ги спојува луѓето кои имаат заеднички интереси по овие две работи.

Штом еднаш двете личности кликнат „Да“, добиваат известување дека си одговараат и можат да си го закажат првиот состанок. Корисниците можат да си побараат партнер користејќи филтри како што се трчање, кросфит, дигање тегови и слично, како и според навиките во исхраната.

Заслужен за развој на апликацијата е Брендан Мекормак кој призна дека луѓето постојано барале совети преку социјалните мрежи, како да запознаат други фитнес ентузијасти.

Апликацијата месецов стана достапна на подрачјето на Австралија, а во текот на 2021 година ќе биде достапна за сите земји.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Софтвер

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Read more

Избришавте СМС порака по грешка? Еве како да ја вратите назад

Read more

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more

Пак немаш меморија? Овие апликации најефикасно ги чистат Android телефоните

Read more

Гик

  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе