Нова сезона на True Detective: Џоди Фостер се враќа на малите екрани

Продуцентската куќа HBO објави тизер за четвртата сезона на антологиската серија True Detective, а во главните улоги ќе бидат актерките Џоди Фостер и Кали Рејс.

Серијата True Detective имаше премиера во 2014 година, а набргу по првата сезона беше рангирана меѓу најгледаните серии од продукцијата на HBO. Секоја сезона носи сосема поинаква мистерија и нова детективска двојка.

Во претстојната сезона на оваа серија акцентот ќе биде ставен на детективската двојка која ја сочинуваат Џоди Фостер и Кели Рејс. Со оваа улога Џоди Фостер се враќа на малите екрани по повеќегодишна пауза.

Дејството на четвртата сезона од серијата ќе се одвива во Арктичкиот круг на Алјаска, каде во зимскиот период ноќта трае шеесет и пет дена. Во тој период се случува мистериозното исчезнување на шест работници кои раководат со арктичката истражувачка станица. Детективките ќе се обидат да ја решат оваа ситуација, но нивните планови ќе бидат нарушени поради серија сомнителни злосторства.

URL

Серијата се снимаше минатата година, во текот на ноември и декември, на Исланд, кој ја замени оригиналната локација на Алјаска, а ќе излезе во првата половина од оваа година.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more

Почина Драги Христов - Шпага

Read more
 

Сцена

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе