Нова снимка покажува како Колашинац голорак се спротивставува на оружен напад

26-годишниот Џордан Нортовер призна вина во судот во Лондон за обид за вооружен грабеж над ѕвездите од Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац. Претходно, осомничениот Ешли Смит ја призна вината, за него пресудата ќе се знае на 8 ноември.

По инцидентот од 25 јули во кој двајцата фудбалери беа нападнати од крадци на мотор е објавена нова снимка која покажува како голоракиот Колашинац дава отпор на вооружениот крадец кој во рацете држи нож.

Снимката што ја објави полицјата покажува дека фудбалерот нема никаков страв пред крадците дури и во моменти кога ножот е неколку милиметри оддалечен од него.

реклама

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Фудбал

Роналдо со пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Read more

Норвич испадна од Премиер лигата

Read more

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Спорт

  • play_arrow

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо со пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Читај повеќе

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе