Нова снимка покажува како Колашинац голорак се спротивставува на оружен напад

26-годишниот Џордан Нортовер призна вина во судот во Лондон за обид за вооружен грабеж над ѕвездите од Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац. Претходно, осомничениот Ешли Смит ја призна вината, за него пресудата ќе се знае на 8 ноември.

По инцидентот од 25 јули во кој двајцата фудбалери беа нападнати од крадци на мотор е објавена нова снимка која покажува како голоракиот Колашинац дава отпор на вооружениот крадец кој во рацете држи нож.

Снимката што ја објави полицјата покажува дека фудбалерот нема никаков страв пред крадците дури и во моменти кога ножот е неколку милиметри оддалечен од него.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Фудбал

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Read more

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Read more

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Спорт

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Читај повеќе

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе