Нова трагедија во ММА: Загина младата Шели Лип

Младата 21-годишна ММА борачка загина во сообраќајна несреќа неколку недели пред најважната борба во нејзината кариера, која беше на самиот почеток.

Новца трагедија го погоди светот на ММА откако во јануари стигна веста за смртта на талентираната Викторија Ли. Сега прерано замина и Шели Лип.

Американката требаше да се бори со Натали Гејџ на 20 мај на настанот Ignite No Mercy 11 во „Кент Фримен“ арената во Детроит Лејкс, но доживеа сообраќајна несреќа во Минесота кога автомобилот што го возела се судрил со друго возило.

Шели Лип, која возела Chevrolet Malibu од 2015 година, не носела сигурносен појас во моментот на несреќата на мостот на Ред Ривер во Мурхед, и за жал им подлегна на повредите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shalie Lipp (@shalielipp)

„Моето срце е целосно скршено. Беше толку преклрасно човечко суштество, полно со ветувања и ентузијазам. Еден од ретките луѓе што воопшто ги познавав, а кои беа вистински големи“, напиша нејзиниот тренер Ерик Свини на социјалните мрежи.

Младата борачка од Колорадо, која имаше аматерски учинок од 3 победи и 2 пораза, беше во Тајланд каде се подготвуваше за долгоочекуваниот меч, но прерано го заврши животот.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе