Тенис

Новак Ѓоковиќ казнет поради инцидентот во Доха

9. јануари 2017 - 12:20 | Кајгана

Поради удирање на топчето во публика за време на финалниот меч на турнирот во Доха, на Новак Ѓоковиќ му е изречена казна.

Поради инцидентот во кој со топче погоди жена во публиката, Новак Ѓоковиќ ќе мора да плати 2.500 долари.

Коментирај