Новак Ѓоковиќ доби казна за неспортско однесување на УС Опен

По поразот во финалето на УС Опен од Медведев, најдобриот тенисер на светот ќе мора да плати и казна.

Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен изгуби од Даниел Медведев и така остана без календарскиот Грен слем. Но, освен тешките моменти кои го натераа да заплаче на теренот, организаторите му изрекоа и парична казна. Ѓоковиќ ќе мора да плати 5.000 долари за неспортско однесување.

Не е прецизирано поради што ја доби казната, но најверојатно се работи за кршењето на рекетот на почетокот од вториот сет.

URL
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Тенис

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Read more

Дебитантско финале на Индијан Велс

Read more

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Read more

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе