Новак Ѓоковиќ избори осминафинале на УС Опен

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ го одигра најтешкиот меч во досегашниот дел на УС Опен против Кеи Нишикори, но на крајот забележа победа и се пласираше во осминафиналето со 3:1(6:7, 6:3, 6:3, 6:2).

„Тешка борба. Најтешкиот меч за мене досега на турнирот. Нишикори беше побрз, не промашуваше и играше одлично. Ме натера да излезам од конфор-зоната, не ми оставаше многу време. Но, кога се адаптирав на тоа, се чувствував подобро. Сервирав одлично и во моментите кога ми требаше. Вложив многу труд за да победам и играв со одличен тенисер“, рече Ѓоковиќ.

Неговиот нареден противник ќе биде победник од дуелот Карацев – Бруксби.

Remote video URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Тенис

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Read more

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Read more

Таткото на Ѓоковиќ: Новак по овие уцени најверојатно нема да игра на Австралија Опен

Read more

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more
 

Спорт

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе