Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Роман Абрамович ја смени јахтата. Поточно, има нова во „гаражата“.

Ги менува „како мобилни телефони“, па така сега ќе стигне осмата во неверојатната колекција.

Цената? Речиси половина милијарда евра! Се вика Solaris, а изградбата траеше три години. Ќе има скоро 48 кабини на осум палуби, а ќе содржи базен, теретана, хелиодром, ресторани.

Но Solaris, иако е максимално луксузна, нема да биде најскапата во колекцијата. Приматот сè уште го држи Eclipse, која чинеше 450 милиони евра, но проби една милијарда евра во вредност со разубавувањата и додадоците.

Абрамович му подари една од јахтите на својот пријател, рускиот претседател Владимир Путин, но не една од неговите ѕвезди, туку една од најскромните во колекцијата, Olympia, која вреди „само “ 25 милиони евра.

Еве како изгледа Solaris во бродоградилиште:

Remote video URL
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Стил

Елизабет Харли неодолива и на 55 години

Read more

Ќерката на Дејвид Хаселхоф е првиот плус-сајз модел на насловната на Playboy

Read more

Ванда по танга на Instagram, Икарди се појави во коментари

Read more

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе