Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Netflix има уште една успешна серија. Серијата „ Archive 81“ беше објавена на 14 јануари 2022 година и веќе растура со гледаност.

 

Според податоците на аналитичката компанија FlixPatrol, оваа серија ја надмина британската хит минисерија „Stay Close“, која со недели беше прва во trending.

Пред 13 дена беше објавен официјалниот трејлер за серијата кој досега собра повеќе од милион прегледи. Серијата зборува за вработен во архива кој бил ангажиран да ја обнови колекцијата касети. Конечно, тој ја реконструира работата на филмската режисерка и нејзиното истражување за опасен култ.

Во серијата глумат Мамуду Ати, Дина Шихаби, Еван Јонигкајт, Џулија Чан, Аријана Нил, Мет Мекгори, Мартин Донован и многу други. Креатор на серијата е Ребека Зоненшајн.

Иако е страшно популарна, фановите сепак предупредуваат дека морничавата серија не е за секого.

Remote video URL
Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе