Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Netflix има уште една успешна серија. Серијата „ Archive 81“ беше објавена на 14 јануари 2022 година и веќе растура со гледаност.

 

Според податоците на аналитичката компанија FlixPatrol, оваа серија ја надмина британската хит минисерија „Stay Close“, која со недели беше прва во trending.

Пред 13 дена беше објавен официјалниот трејлер за серијата кој досега собра повеќе од милион прегледи. Серијата зборува за вработен во архива кој бил ангажиран да ја обнови колекцијата касети. Конечно, тој ја реконструира работата на филмската режисерка и нејзиното истражување за опасен култ.

Во серијата глумат Мамуду Ати, Дина Шихаби, Еван Јонигкајт, Џулија Чан, Аријана Нил, Мет Мекгори, Мартин Донован и многу други. Креатор на серијата е Ребека Зоненшајн.

Иако е страшно популарна, фановите сепак предупредуваат дека морничавата серија не е за секого.

Remote video URL
Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе