Новата опција на Netflix e корисна, но „јаде“ многу меморија

Апликацијата Netflix додава нова опција за мобилни телефони, која автоматски ќе презема содржини засновани на вашата историја на гледање.

Планирано е на почеток само корисниците на Android да ја имаат оваа функција и се претпоставува дека ќе наидат на позитивни реакции.

Прашањето е како тоа ќе влијае на меморијата на уредот, но се чини дека ова е објаснето до одреден степен.

URL

Корисниците кои сакаат ова автоматско преземање ќе треба самите да ја овозможат опцијата. Тогаш ќе треба да изберат колку меморија сакаат да му дадат на Netflix - 1GB, 3GB или 5GB.

Целиот каталог е достапен за преземање, но, се разбира, некои преземања ќе мора да бидат ограничени поради лиценцирање.

Тагови
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе