Новата серија за Ана Франк има 100% на Rotten Tomatoes

Објавена е нова серија базирана на приказната за парот кој одигра клучна улога во помагањето на Ана Франк.

„Дневникот на Ана Франк“ им е добро позната книга на многумина бидејќи ги документира ужасите на животот на Евреите во Втората светска војна и растењето на девојката која живеела скриена на таванот. Семејството Франк, таткото Ото, мајката Едит и сестрите Ана и Марго, живееле две години скриени на таванот, заштитени од холандската двојка Мип и Јан Гис.

Минисеријата од 10 епизоди A Small Light ја раскажува приказната за Ана Франк од друг агол, преку приказната на Гис.

„Базирана на вистинска приказна, серијата A Small Light ја следи Мип Гис, млада, безгрижна секретарка која ги криеше Ото Франк и неговото семејство од нацистите во Втората светска војна“, стои во описот на Disney+.

„Иако милиони се запознаени со Дневникот на Ана Франк и животот на нејзиното семејство во тајното поткровје, A Small Light е помалку познатата приказна за тоа како една обична секретарка покажала неверојатна храброст во еден од најтемните моменти во историјата“.

Серијата веќе постигна совршен скор од 100% на Rotten Tomatoes и покрај тоа што првата епизода беше објавена на 1 мај. Исто така, доби импресивен просечен рејтинг од 89% од публиката.

Серијата е достапна за гледање на платформите Disney+, National Geographic, Hulu и ESPN+.

Remote video URL
Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе