Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Мадалина Генеа, романската актерка и модел која многумина ја сметаат за најубавата жена во светот и ја нарекуваат новата Софија Лорен, блесна на црвениот тепих во Кан.

35-годишната актерка на филмскиот фестивал се појави во свечен кафен фустан со длабок шлиц кој ги истакна нејзините долги нозе.

Фустанот имаше едно отворено рамо и беше врзан околу вратот, а аутфитот го комплетираше со златни обетки и сандали на високи потпетици.

Првата значајна улога на Мадалина беше во филмот „House of Gucci“ каде ја играше Софија Лорен, а поради нејзиниот изглед многумина ја споредуваат токму со познатата италијанска актерка.

Наскоро ќе излезе и филмот „Deep Fear“ во кој главната улога ја има убавата Романка.

Мадалина накратко беше во врска со Леонардо ди Каприо и Џерард Батлер.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Филм & ТВ

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Read more

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Read more

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе