Новата Star Wars серија Obi-Wan Kenobi доби искрен трејлер

Пред неполна недела излезе последната епизода од новата спиноф серија во Star Wars универзумот, посветена на џедајот Оби-Ван Кеноби, а веќе доби искрен трејлер.

Дејството на „Obi-Wan Kenobi“ се одвива 10 години после филмот „Episode III – Revenge of the Sith“ од 2005 година, а улогата на Оби-Ван ја репризира Јуан МекГрегор. Има 6 епизоди и засега нема најави за втора сезона иако доби доста позитивни критики.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Read more

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Read more
play_arrow
Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Read more
play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more
play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Read more
play_arrow

Што сè можете да направите со паста за заби?

Read more
play_arrow

Најчести митови за алфа мажите

Read more
play_arrow
Шпански омлет за совршен појадок

Шпански омлет за совршен појадок

Read more
play_arrow
Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Read more
play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more