Нови 115 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Министерството за здравство извести дека во последните 24 часа се направени 1.032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на COVID-19.

По градови, новите случаи се од:

- Скопје 53

- Куманово 4

- Дебар 6

- Штип 3

- Прилеп 6

- Тетово 8

- Струга 13

- Велес 1

- Охрид 8

- Гостивар 5

- Пробиштип 1

- Свети Николе 1

- Кичево 4

- Ресен 2

Починати се 7 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Крушево.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени лица.

- Скопје 26

- Велес 2

- Гостивар 3

- Кичево 3

- Ресен 6

Досега во земјата се направени вкупно 67.165 тестирања на COVID-19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7.046, бројката на оздравени пациенти е 3.027, на починати е 341, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.678.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Македонија

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Рекорден дневен број на тестови, активни случаи се помалку од 3.000

Read more

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Read more

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Read more

Вести

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Читај повеќе

Рекорден дневен број на тестови, активни случаи се помалку од 3.000

Читај повеќе

Родители во Хрватска со кампања против враќање на децата на училиште во пандемија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос на албанско-грчката граница, заглавени илјадници албански граѓани

Читај повеќе

Лукашенко: Жив сум и не сум избегал од Белорусија

Читај повеќе

Нови 160 случаи со COVID-19, тројца починати, 368 оздравени пациенти

Читај повеќе

Без негативен ПЦР-тест за влез во Грција само возачи на товарни моторни возила

Читај повеќе

Шилегов: Во Вардариште не се депонира нов отпад

Читај повеќе

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Читај повеќе