Нови детали за смартфонот OnePlus 8T

Како што веќе често се случува во технолошкиот свет, неофицијално и неовластено се објавени рендери и спецификации за смартфонот OnePlus 8T.

Првичните шпекулации укажуваа дека OnePlus ќе претстави два модела - 8T i 8T Pro – но најновите информации говорат дека сепак нема да има Pro верзија или ќе ја има само на одбрани пазари, а Европа нема да биде еден од нив.

Како и да е, OnePlus 8T ќе има 6,55-инчен дисплеј со фреквенција на освежување од 120Hz. Станува збор за рамен екран што се протега од раб до раб, а назад има истакната модул камера слична на онаа на Samsung Galaxy S20.

URL

Наводно, OnePlus 8T ќе го има истиот процесор Qualcom Snapdragon 965 како и OnePlus 8, иако веќе постои посупериорниот Snapdragon 865 Plus.

Уредот ќе биде достапен во две верзии -  едната со 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, а другата со 12 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија.

Remote video URL

Најновиот смартфон на кинеската технолошка компанија ќе добие главна камера од 48 MP, ултраширока од 16, макро од 5 и портрет камера од 2 MP. Напред ќе има камера од 32 MP.

Смартфонот ќе поддржува 5G, a го напојува батерија од 4.500 mAh со поддршка за 64W полнење.

URL
Тагови
реклама

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more
Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Read more
Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Read more
Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Read more

Мобилни

Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

Read more

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Read more

Apple подготвува изненадување за купувачите: Наскоро пристигнува iPhone 12 mini

Read more

Realme го претстави евтиниот смартфон C17 со одлична батерија

Read more

Гик

Откриен нов рекорд на најниски температури во северната хемисфера

Читај повеќе
  • filter

Nokia претстави два нови смартфони со одлични перформанси

Читај повеќе
  • filter

Apple ја отвори првата продавница што плови на вода

Читај повеќе

Јапонската компанија Fujifilm има лек со кој се крати лекувањето од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило доколку Сонцето би било помало од Земјата?

Читај повеќе

Метеоролозите останаа без имиња за бурите

Читај повеќе

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку брзо луѓето еволуираат?

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога ќе биде претставен долгоочекуваниот OnePlus 8T

Читај повеќе