Нови мерки во Грција од 12 јуни

Иако е задолжително носење заштитни маски, Грција постепено ги олеснува епидемиолошките мерки.

Заменикот на министерот за цивилна заштита и управување со кризни ситуации Никос Хардалис соопшти дека од 12 јуни почнуваат да важат новите мерки.

Од сабота 12 јуни, музиката ќе биде дозволена во деловите на угостителските објекти на отворено кои се наменети за седење на гостите.

Исто така, се скратува траењето на полицискиот час. Од сабота, 12 јуни, полицискиот час ќе трае од 1:30 до 5 часот наутро по локално време.

Хардалис најави дека полицискиот час ќе биде укинат од 1 јули ако дозволи епидемиолошката состојба.

реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Регион

Продолжени актуелните правила за влез во Грција

Read more

Скратен полицискиот час во Грција

Read more

Србија ја одобри вакцината на Pfizer за деца од 12 до 15 години

Read more

Косово ѝ забрани влез на српската министерка Кисиќ-Тепавчевиќ

Read more
 

Вести

Дел од автобусите во Скопје ќе сообраќаат по изменети траси

Читај повеќе

Вооружена Палестинка убиена на контролен пункт на Западниот брег

Читај повеќе

Продолжени актуелните правила за влез во Грција

Читај повеќе

Заев: Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели за пазарите во ЕУ станува реалност

Читај повеќе

Претпладне облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и ветер

Читај повеќе

Османи: ФФМ не е државна институција и нема обврски од Преспанскиот договор

Читај повеќе

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 21 нов случај, еден починат и седуммина оздравени

Читај повеќе

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Читај повеќе