Нови проблеми за сопствениците на Tesla Model 3

Tesla ги преброди првичните проблеми со воведувањето на големо сериско производство, но се сочува со нови проблеми.

Зголеменото производство му задаваше маки на американскиот производител на електрични возила, како и логистиката при испорака, а сега сопствениците на најпопуларниот модел на Tesla, Model 3, се соочуваат со нови проблеми.

Според Wall Street Journal, Tesla Model 3 е автомобил со кој „не смеете да направите сообраќајна несреќа“ бидејќи и најмалата штета ќе ве тргне од улиците и патиштата неколку месеци.

Сега проблемот е недостигот на делови, па така на пример за нов заден браник наводно се чека најмалку три месеци. Ситуацијата со другите резервни делови не е нешто подобра – за замена на делови што за други автомобил би биле потребни неколку часа, за Model 3 би можело да се чека со месеци.

Сопственикот на Tesla Елон Маск е свесен за проблемите, па одлучи сервисните услуги и нивната оптимизација да ги стави на листата приоритетни теми со кои ќе се занимава во овој квартал.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе