Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Актерката Ема Стоун беше изненадена кога новинар на прес-конференција ѝ се обрати со вистинското име.

Имено, оскаровката одговараше на прашања за време на конференцијата за претстојниот филм „Kinds of Kindness“ на Канскиот филмски фестивал, а во еден момент ѝ се обрати новинар од Казахстан кој ја изненади кажувајќи го нејзиното вистинско име.

„Моите прашања се насочени кон Емили Стоун и Јоргос Лантимос, па Емили...“, новинарот се обрати кон Стоун и режисерот на филмот, Јоргос Лантимос.

Но, мислејќи дека репортерката го згрешила нејзиното име, режисерот Лантимос брзо го исправи велејќи „Ема“, на што Стоун одговори велејќи: „Се викам Емили, благодарам. Многу убаво“.

@mtvuk Emma Stone had the sweetest reaction to being called her real name, Emily, during the #KindsOfKindness press conference at Cannes Film Festival 💖 #EmmaStone #CannesFilmFestival #Cannes #MTVCeleb ♬ original sound - mtvuk

Иако не е јасно дали новинарот го знаел нејзиното вистинско име или ненамерно употребил слично име, Емили е всушност вистинското име на актерката и таа беше воодушевена од потегот.

Инаку, пред само еден месец Стоун за медиумите изјави дека би сакала да ја викаат Емили наместо Ема. Таа претходно објасни дека иако нејзиното родено име е Емили Стоун, таа морала да го смени кога ја добивала картичката од Screen Actors Guild бидејќи веќе имало актерка по име Емили Стоун во синдикатот.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе