Новиот албум на Адел доаѓа во ноември

Неколку дена откако суптилно најави дека наскоро ќе објави нов албум, британската пејачка Адел објави дека долгоочекуваниот албум „30“ ќе пристигне на 19 ноември годинава.

Покрај насловната фотографија на албумот, Адел објави и порака за своите обожаватели, објаснувајќи им како се чувствува додека работела на овој материјал.

Напишала дека албумот „30“ ѝ бил голема поддршка и поткрепа додека го минувала најтурбулентниот период од нејзиниот живот и дека долго време тој бил нејзин најдобар пријател.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adele (@adele)

Да потсетиме, Адел ќе ја претстави песната „Easy On Me“ пред албумот „30“. Синглот пристигнува на 15 октомври, а Адел пред неколку дена за фановите објави дел од песната на Instagram.

Remote video URL
Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Музика

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more
 

Сцена

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Читај повеќе

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Читај повеќе

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе