Новиот Apple Watch 6 ќе детектира напади на паника

Apple Watch Series 6 треба да направи некои промени кои ќе бидат фокусирани на здравјето.

Techradar пишува дека Apple Watch ќе има сензор кој ќе може да детектира напади на паника. Аналитичарот Џон Просер рече дека новиот smartwatch ќе биде фокусиран на можноста да се поврзе и со менталното здравје.

Просер рече дека Apple Watch 6 може да го анализира нивото на кислород во крвта врз основа на бројот на отчукувања на срцето.

Часовникот ќе детектира напади на паника пред да се случат и ќе го предупреди корисникот. 

Новиот Apple Watch се очекува да пристигне кон крајот на оваа или на почетокот на наредната година.

Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Read more

Вести

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Read more

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Read more

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Read more

Лансиран мистериозен вселенски авион на американската војска

Read more

Гик

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе