Дали ви се допаѓа дизајнот?

Новиот FIAT 500 ја освои наградата Red Dot за дизајн

Новиот електричен модел на компанијата FCA, ја освои наградата Red Dot 2020, едно од најпосакуваните признанија во светот на индустрискиот дизајн.

Новиот FIAT 500 ја освои наградата во категоријата „дизајнерски концепт“, една од трите категории на наградата Red Dot за дизајн.

Стручното жири истакнува дека оваа награда е доделена „за уникатен и одличен дизајн кој се истакнува во однос на конкуренцијата“.

Електричниот FIAT 500 дебитираше во март 2020 година.

Автомобилот развива 120 КС, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 9 секунди. Со едно полнење на батеријата може да се поминат до 320 км. Батеријата се полни до 80% за 35 минути.

Тагови
реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Авто новости

Елон Маск продолжува да ги иритира сопствениците на Tesla автомобили

Read more

Што подготвуваат од Bugatti?

Read more

Hyundai го претстави спортскиот модел i20 N

Read more

Porsche ги претстави новите модели Panamera, најмоќниот развива 700 КС

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Модерна „ѕверка“ на две тркала: BMW R 1250 RT

Читај повеќе

Елон Маск продолжува да ги иритира сопствениците на Tesla автомобили

Читај повеќе
  • filter

Што подготвуваат од Bugatti?

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави спортскиот модел i20 N

Читај повеќе
  • filter

Porsche ги претстави новите модели Panamera, најмоќниот развива 700 КС

Читај повеќе

Porsche Taycan во „електрична“ експедиција низ Македонија

Читај повеќе
  • filter

Porsche на Нирбургринг интензивно го тестира новиот 911 GT3 RS

Читај повеќе
  • play_arrow

Светот има нов најбрз автомобил: Доста е!

Читај повеќе

Tesla Model Y со седум седишта станува реалност

Читај повеќе