Новиот гејмерски смартфон на Xiaomi доаѓа наскоро

Иако Black Shark 3 не е долго време на пазарот, а Pro верзијата уште не се појавила на сите пазари, Xiaomi веќе се подготвува да го претстави наследникот.

На кинеската социјална мрежа Weibo се појави тизер за смартфонот Black Shark 3S, како и датум за неговата промоција – 31 јули.

Минатогодишниот Black Shark 2 немаше премиера заедно со Pro верзијата која подоцна понуди некои нови можности, а се очекува дека и 3S ќе има само минимални подобрувања.

Откако се појави Black Shark 3, на пазарот стигнаа и ривалите во сегментот гејмерски смартфони - Nubia Red Magic 5G, Asus ROG Phone 3 и Lenovo Legion Phone Duel, а многу од нив имаа подобри спецификации од уредот на Xiaomi.

Малку се знае за Black Shark 3S, а се очекува дека ќе има Qualcomm процесор Snapdragon 865 Plus. Black Shark 3 имаше стандарден Snapdragon 865, а подоцна стигна верзијата Pro со неколку оптимизации кои го направија уредот подобар за играње.

Исто така се очекува фрекфенција за освежување на екранот над 90Hz, како и повеќе RAM во однос на Black Shark 3 кој имаше 8 или 12 GB, зависно од моделот.

Тагови
реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Еротски колаж

Read more

Гејминг

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Read more

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Read more

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе