Новиот Hyundai i20 ќе дебитира на Саемот за автомобили во Женева

Huyndai ги објави дизајнерските цртежи од третата генерација на моделот i20 која ќе биде премиерно прикажана на Саемот за автомобили во Женева.

Иако скиците од дизајнерите не даваат целосна слика како ќе изгледаат автомобилите, воочливо е дека Hyundai i20 ќе има атрактивен изглед во однос на актуелната генерација на овој автомобил.

Како што наведуваат од корејската компанија, новиот i20 ќе биде првиот модел на Hyundai во Европа на кој ќе биде применет дизајнерскиот јазик „Sensuous Sportiness“.

Во споредба со претходникот Hyundai i20 од третата генерација ќе има нагласен спортски имиџ и динамичност.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

Концепти

Како би изгледал суперспортскиот автомобил на Rolls-Royce?

Read more

Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Read more

Mercedes подготвува нов електричен кросовер EQB

Read more

Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе