Новиот iPhone 11 Space Edition

Новиот iPhone ќе биде магичен, а ќе чини колку цело вселенско чудо.

 

Уникатната колекција iPhone 11 Space Collection содржи најмалку три различни уреди. При изработката се употребени ретки материјали кои се користат при вселенски експедиции. Па така, новиот iPhone 11 ќе користи камен од метеорит, камен од Месечина, вселенски компас, но и дијаманти во различна боја, швајцарски топаз, рубини и посебни дијаманти со боја на коњак.

Уникатната колекција ќе биде претставена во септември 2019 година, а ја подготвува руската компанија Caviar. Ексклузивната и најскапата варијатна Universe Diamond ќе чини 49.990 американски долари.

реклама

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more