Новиот iPhone 13 ќе добие поголема батерија

Кога станува збор за најновите модели на iPhone, Apple не направи драстични измени на батериите.

iPhone 11 Pro има батерија од 3.046 mAh која според фабричките спецификации може да трае до 18 часа, додека iPhone 12 Pro доби батерија од 2.815 mAh која трае 17 часа.

Но, ова нема да биде случај кај долгоочекуваниот iPhone 13. Типувачот L0vetodream објави информација дека батериите на претстојните уреди ќе бидат поголеми и подобри од оние на актуелните модели.

Според новите информации, iPhone 13 mini ќе го напојува батерија од 2.406 mAh, iPhone 13 и iPhone 12 Pro би требало да добијат батерија од 3.095 mAh, a iPhone 13 Pro Max, според најавите, би требало да добие одлична батерија од 4.352 mAh.  

Се шпекулира и дека ќе претстават модел со меморија од 1 TB.

URL

Сепак, кога станува збор за уредите на Apple, сите информации ги земаме со резерва, па останува да почекаме до септември.

Читајте наредно: Вака ќе изгледа iPhone 13 Pro

Тагови
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Мобилни

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Read more

Ова е најмалиот телефон во светот

Read more

Познати спецификациите на Motorola Edge 20 - каков уред ќе претстават?

Read more
 

Гик

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Читај повеќе

Рускиот модул на МВС изгоре во атмосферата, ќе го замени „Наука“

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Читај повеќе

Антителата по втората доза на Sinovac ослабуваат по шест месеци

Читај повеќе

Нова иницијатива за барање докази за вонземска технологија

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Читај повеќе

Безос нуди две милијарди долари на НАСА, не се откажува од Месечината

Читај повеќе
  • play_arrow

Автономен дрон победи човечки пилоти во трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најмалиот телефон во светот

Читај повеќе