Новиот Motorola RAZR наскоро во продажба

Сајтот GSMArena објави дека новиот Motorola RAZR во Европа ќе се појави во декември или јануари, 2020 година.

Иако 1500 евра звучат премногу скапо во однос на други актуелни модели на смартфони, сепак екранот ќе се превиткува и моделот RAZR е идеален за тоа.

Спецификациите се Snapdragon 710 процесор, 6 GB RAM и 128 GB меморија со два екрани. Надворешниот ќе има камера, а внатрешниот со преклоп, резолуција 876 x 2.142 пиксели- во дијагонала 6,2 инчи а резолуцијата на надворешниот екран 600 x 800 пиксели.

 

реклама

Мобилни

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Read more

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more