Новиот Motorola RAZR наскоро во продажба

Сајтот GSMArena објави дека новиот Motorola RAZR во Европа ќе се појави во декември или јануари, 2020 година.

Иако 1500 евра звучат премногу скапо во однос на други актуелни модели на смартфони, сепак екранот ќе се превиткува и моделот RAZR е идеален за тоа.

Спецификациите се Snapdragon 710 процесор, 6 GB RAM и 128 GB меморија со два екрани. Надворешниот ќе има камера, а внатрешниот со преклоп, резолуција 876 x 2.142 пиксели- во дијагонала 6,2 инчи а резолуцијата на надворешниот екран 600 x 800 пиксели.

 

реклама

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more