Новиот Nissan GT-R R35 Final Edition ќе развива 710 КС

370Z и GT-R се најстарите модели на Nissan кои сè уште се продаваат, а најавата за нивниот наследник ќе ја видиме во текот на овој месец.

Nissan GT-R R35 Final Edition пристигнува во 2022 година. Со пристигнувањето на овој модел ќе престанат со производство на R35 Godzilla, а ќе произведат само 20 примероци од GT-R R35 Final Edition.

Final Edition ќе користи ист погон како и GT-R50 by Italdesign што значи дека 3,8-литарскиот v6 мотор ќе развива 710 коњски сили и 780 Nm максимален вртежен момент.

Nissan GT-R R35 Final Edition

GT-R R35 Final Edition во Јапонија ќе чини 377.300 долари, што е многу пониска цена за разлика од модел GT-R50 by Italdesign кој чини 1 милион долари.

Наредната генерација на моделот GT-R на Nissan нема да пристигне пред 2023 година, а се верува дека моделот ќе биде електрифициран.

Тагови
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Најлошата работа што може да ја чувате во паричникот

Read more

Концепти

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Read more

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Read more

Новиот Nissan GT-R R35 Final Edition ќе развива 710 КС

Read more

Dacia со тизери ги најави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan

Read more

Автомобили

  • filter

Dacia го претстави новиот Sandero од третата генерација

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi S8 или Bentley Flying Spur: Кој е побрз?

Читај повеќе

Германците рушат митови: Поевтино е да возите на струја или на дизел?

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави новиот Q5 Sportback

Читај повеќе
  • play_arrow

EPS – уред кој ќе ви заштеди гориво

Читај повеќе
  • filter

Ferrari го претстави новиот „ѕвер“ Omologata

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави освежениот i30N: Еден од најдобрите спортски автомобили на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Читај повеќе

Гигантот Harley-Davidson се повлекува од најголемиот пазар во светот

Читај повеќе